کد خبر : 2745
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۷
166 views بازدید

مقایسه رنو ساندرو استپ وی و برلیانس C3 کراس / هاچ بک های مرتفع ۱۲۰ میلیون تومانی

مقایسه رنو ساندرو استپ وی و برلیانس C3 کراس / هاچ بک های مرتفع ۱۲۰ میلیون تومانی
ساندرو استپ وی و برلیانس کراس ، دو هاچ بک مرتفع بازار خودروی ایران هستند که توسط یک شرکت به بازار عرضه می شوند...؛

ساندرو استپ وی و برلیانس کراس ، دو هاچ بک مرتفع بازار خودروی ایران هستند که توسط یک شرکت به بازار عرضه می شوند و قیمت های آن ها نیز همزمان با یکدیگر شدیدا افزایش پیدا کرده و به بیش از ۱۲۰ میلیون تومان رسیده است. البته با خروج رنو از ایران، ادامه عرضه ساندرو استپ وی به بازار در هاله ای از ایهام قرار گرفته، در صورتی که همه می دانیم حتی در روزهایی که عملکرد بازار خودرو عادی جلوه می کرد، ثبت نام های رنو ساندرو و رنو ساندرو استپ وی همواره حاشیه بر انگیز بود.

از سوی دیگر برلیانس کراس یا برلیانس C3 ، به واسطه عدم تغییرات عمده ای که با برلیانس H320 و برلیانس H330 دارد، چندان مورد توجه خریداران نبوده و استقبال چندانی از آن، حداقل به اندازه رنو ساندرو نمی شده است. با این وجود، این مورد باعث نشده تا برلیانس کراس در افزایش قیمت از دیگر رقبا عقب بماند و همپای آن ها پیش می رود.

افزایش بی رویه قیمت ها در بازار، خروج خودروسازان مطرح بین المللی از ایران و عدم عرضه خودرو همانند گذشته به بازار توسط خودروسازان، تابستانی فوق العاده سرد و راکد را برای بازار ایران رقم زد و در حالیکه هم چنان بحث بر سر افزایش یا عدم افزایش قیمت رسمی خودرو و آزادسازی آن ادامه دارد، روز به روز قدرت خرید مشتریان، به خصوص مشتریان از اقشار متوسط کاهش یافته و دیگر تمایلی به خرید خودرویی ۷۰ میلیونی با برچسب قیمتی ۱۲۰ میلیونی وجود ندارد. از آن جایی که نظارتی در بازار کمرنگ است، تا بحال شاهد چرخش مثبتی در قیمت ها نبوده ایم.

 

رنو ساندرو استپ وی

 

مقایسه ساندرو استپ وی و برلیانس کراس ، شباهت های ملموس

ساندرو استپ وی و برلیانس کراس شباهت های قابل درکی با یکدیگر دارند و در شرایطی که رنو بازار ایران را ترک گفته، پارس خودرو با همکاری برلیانس می تواند اندک اندک برلیانس کراس را جایگزین رنو ساندرو کند. با توجه به آن برلیانس های عرضه شده در بازار کشورمان، هماهنگ با نمونه های ارایه شده در کشور اصلی هستند، برلیانس کراس به وضوح چهره بروز تری از ساندرو استپ وی دارد و جزییات رعایت شده در آن، کمتر حس یک اقتصادی ارزان قیمت (البته نه برای ایرانیان) را به بیننده القا می کند.

رنو ساندرو استپ وی عرضه شده در ایران از نسل اول است و در نگاهی کلی، به راحتی می توان به سالخوردگی و اقتصادی بودن خودرو پی برد. در خصوص طراحی داخلی نیز برلیانس کراس با ارایه نمایشگر و دکمه های کنترلی روی فرمان، حداقل امکانات مورد نیاز راننده را در اختیار او قرار می دهد، امری که مالک ساندرو استپ وی باید با صرف هزینه شخصی به آن دست یابد.

 

 

مقایسه ابعاد و اندازه برلیانس کراس و ساندرو استپ وی :

ابعاد و اندازه رنو ساندرو استپ وی برلیانس کراس
طول (میلیمتر) ۴۰۲۴ ۴۲۱۰
عرض (میلیمتر) ۱۷۵۳ ۱۷۹۰
ارتفاع (میلیمتر) ۱۵۸۴ ۱۵۱۲
فاصله بین دو محور (میلیمتر) ۲۵۸۸ ۲۵۸۰
وزن (کیلوگرم) ۱۱۹۳ ۱۲۴۰
حجم باک (لیتر) ۵۰ ۵۵
فضای صندوق عقب (لیتر) ۳۲۰ ۳۱۴

 

برلیانس C3

 

همان گونه که مشاهده می شود، ابعاد و اندازه این دو خودرو تفاوت محسوسی با یکدیگر ندارد و تنها در وزن اندکی با یکدیگر تفاوت دارند. این مهم هم به خریداران و هم به شرکت سازنده کمک می کند تا روند جایگزینی را با سرعت بیشتری انجام دهند.

 

مقایسه ساندرو استپ وی و برلیانس کراس ، مقایسه قابلیت های فنی

اگر مقایسه ساندرو استپ وی و برلیانس کراس تا سال گذشته انجام می شد، به وضوح می توانستیم بگوییم که استپ وی در بخش فنی به واسطه گشتاور بیشتر موتور، برتر ظاهر می شود. اما پس از بروز رسانی هایی که بر روی برلیانس کراس در اواخر سال ۹۶ صورت گرفت و قدرت و حجم موتور آن افزایش پیدا کرد، اکنون برلیانس کراس با موتور قوی تر و ترمزهای دیسکی در هر چهار چرخ، برتری خود را به رخ رنو ساندرو می کشد.

 

فضای داخلی رنو ساندرو استپ وی

 

با وجود آن که خودروهای رنو نظیر تندر نود، ساندرو و ساندرو استپ وی در این سالها به کیفیت مشهور شده اند، آمار ارایه شده و مشاهده نظرات خریداران خودروهای مختلف برلیانس نیز نشان می دهد که تولیدات برلیانس معمولا از کیفیت خوبی برخوردار بوده اند و در صورتیکه مالک در حفظ خودروی خود کوشا باشد و تعمیرکاران ناشی باعث آسیب به خودرو نشوند، برلیانس ها دردسری برای مالکان درست نخواهند کرد. در ادامه نگاهی به جدول مقایسه فنی مشخصات فنی ساندرو استپ وی و برلیانس کراس می اندازیم:

 

مقایسه مشخصات فنی برلیانس کراس و ساندرو استپ وی :

نوع مشخصه فنی رنو ساندرو استپ وی برلیانس کراس
نوع موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه
حجم موتور ۱۵۹۸سی سی ۱۶۵۴سی سی
حداکثر قدرت ۱۰۵ اسب بخار ۱۱۴ اسب بخار
حداکثر گشتاور ۱۴۰ نیوتن متر ۱۵۴ نیوتن متر
نوع جعبه دنده پنج سرعته دستی/چهار سرعته اتوماتیک چهار سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت ترکیبی ۸٫۳ لیتر در هر صد کیلومتر ۷٫۶ لیتر در هر صد کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو۴ یورو۵
استاندارد ایمنی چهار ستاره یورو انکپ نامشخص

 

مقایسه ساندرو استپ وی و برلیانس کراس ، قیمت گذاری و سایر رقبا

از آن جایی که چندین ماه می شود که دیگر خبری از فروش یا عرضه ساندرو استپ وی در بازار ما نیست، قیمت این خودرو روز به روز نجومی تر شده و هم اکنون نسخه دنده ای آن با قیمت حدودی ۱۱۰ میلیون تومان و نسخه اتوماتیک با قیمت حدودی ۱۲۸ میلیون تومان به فروش می رسند، قیمتی که تا سال پیش می توانستید با پرداخت آن یک رنو داستر تک دیفرانسیل تهیه کنید. برلیانس کراس که تا اوایل تابستان به صورت تحویل فوری به دست مشتریان می رسید، اکنون با قیمتی در محدوده ۱۱۴ میلیون تومان در بالاترین مدل به فروش می رسد و نمونه های ۱٫۵ لیتری با مشخصات ضعیف تر، حدود ۱۰۵ میلیون تومان قیمت دارند.

 

برلیانس C3 نمای جلو

 

اما با این قیمت چه خودروهای دیگری میتوان خرید؟ یا چه خودروهای دیگری در این سگمنت حضور دارند؟ نزدیک ترین رقبای این دو خودرو، ام وی ام X22 و لیفان X50 هستند. ام وی ام X22، بسته به امکانات و تجهیزات بین ۱۰۴ الی ۱۳۵ میلیون تومان در بازار قیمت دارد. لیفان X50 نیز تنها در نمونه اتوماتیک و با قیمت حدودی ۱۱۷ میلیون تومان در بازار به فروش می رسد. از آن جایی که این خودروها تفاوت چندانی در نکات ایمنی با یکدیگر ندارند، تنها نمونه اسپرت اکسلنت ام وی ام X22 با ارایه سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری برتری نسبی دارد.

جهت اطلاع از شرایط فروش اقساطی خودرو در تلگرام اینجا کلیک نمایید

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

خودرو

فروش اقساطی خودرو تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب